JÚL 2024

Zahrajte si Mahjong Solitaire a užite si bezplatnú hru s dlaždicami

Zahrajte si Mahjong Solitaire online zadarmo a užite si

Hrajte Mahjong zadarmo online a v celoobrazovkovom režime

Napísal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizované: 10 August 2023 | Overil(a): Elizabeth Miller

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
S 30-ročnou skúsenosťou je Robert Moore uznávanou autoritou pre Solitaire a Mahjong. Dokonale pozná pravidlá a pokročilé stratégie týchto klasických hier. O Robert Moore

Mahjong Solitaire je hra inšpirovaná klasickou čínskou hrou Mahjong. Pochopenie základov tejto hry pre jedného hráča, v ktorej je cieľom vyčistiť všetky dlaždice ich porovnávaním, vám zaberie menej ako dve minúty.

Prekvapujúce je, že táto hra nepoužíva žiadne hracie karty, a napriek tomu sa považuje za variant hry Solitaire. Dôvodom je to, že ide o hru pre jedného hráča, ktorá podobne ako Solitaire používa namiesto kariet dlaždice. Vrhnite sa do nekonečných kôl hry Mahjong Solitaire, ktorá je k dispozícii zadarmo na stránke Solitairea.com - Naša bezplatná kartová hra a aplikácia vám v hre Mahjong Solitaire ponúka nasledujúce vylepšenia:

 • Neobmedzená hra Mahjong Solitaire

 • Možnosť iba výherných hier

 • Vrátenie a opakovanie ťahov

 • Prehodenie dlaždíc

Čo je Mahjong Solitaire

Obrázok ukazuje, ako vyzerá nastavenie hry Mahjong Solitaire.

Obrázok ukazuje, ako vyzerá nastavenie hry Mahjong Solitaire.

Mahjong Solitaire je skutočne pútavá strategická a logická hra pre jedného hráča, ktorá je relaxačná ako bežné hry Solitaire. Je možné ju hrať online aj s fyzickými dlaždicami. Hoci má spoločný názov s klasickou hrou pre štyroch hráčov "Mahjong", tieto dve hry majú výrazne odlišné formáty a pravidlá.

Mahjong je hra pre viacerých hráčov, v ktorej hráči používajú kamene, a je dosť podobná hre rummy. Mahjong Solitaire je vo svojej podstate hra na porovnávanie. Na dosiahnutie pokroku v tejto jedinečnej hre stačí nájsť dva rovnaké kamene a priradiť ich k sebe. Aby bola hra napínavá, máte obmedzený čas na odstránenie všetkých dlaždíc, inak sa hra prehrá.

Ako hrať Mahjong Solitaire

Tu vidíme krásne dlaždice v hre.

Tu vidíme krásne dlaždice v hre.

Vštandardných hrách Mahjong Solitaire je cieľom hráča vyčistiť hraciu plochu spájaním rovnakých kameňov. Najskôr sa sústreďte na spárovanie viditeľných dlaždíc na vrchu a po stranách, pretože iba tie sa dajú spárovať. Ak chcete spárovať dva dieliky, musíte vybrať jeden dielik a vybrať ďalší zhodný dielik, aby ste ich oba odstránili z hracej plochy.

Kamene mahjongu, ktoré možno spárovať, musia byť otvorené zľava alebo sprava a nesmú byť zakryté inými kameňmi. Ak už nie sú k dispozícii žiadne ťahy, v niektorých verziách hry môžete kamene premiešať až 5-krát.

Kamene majú farby podobné hracím kartám a sú nasledovné:

 • Znaky

 • Kruh

 • Bambus

 • Ročné obdobie

 • Drak

 • Vietor

 • Kvet

Počas hrania sú kvety a ročné obdobia jedinými kameňmi farieb, ktoré nevyžadujú presnú zhodu. Akákoľvek kombinácia týchto kameňov je akceptovaná ako pár, pretože existuje len jeden. Môžete si ich predstaviť ako klasické žolíky v kartovej hre.

Hra s dlaždicami je známa aj ako Mahjongg Solitaire a Mahjong Game.

Vysvetlenie pravidiel

Vybrať a priradiť možno len niektoré dlaždice

Vybrať a priradiť možno len niektoré dlaždice

Ako už bolo vysvetlené, v hre Mahjong Solitaire musíte spájať a odstraňovať dvojice dlaždíc z viacvrstvového rozloženia. Vďaka niekoľkým odlišným pravidlám je však táto hra jedinečne pútavá a náročná:

 • Počiatočné usporiadanie musí pozostávať zo štyroch vrstiev, čo zvyšuje náročnosť hry tým, že sa kamene skrývajú a zachytávajú, čím sa obmedzuje možnosť hráčov taktizovať.

 • Kombinovať možno len "voľné" kamene, čo znamená, že nemôžu mať kameň priamo po svojej ľavej alebo pravej strane alebo položený na sebe.

 • Priraditeľné dieliky musia mať rovnaký počet a farbu, s výnimkou dielikov "ročných období" a "kvetín", ktoré možno spárovať bez obmedzenia.

 • Ak sa vám nedarí rozpoznať ťahy, môžete dieliky premiešať. Solitairea umožňuje neobmedzené miešanie, takže vám nikdy nedôjdu možnosti.

Obrázok hry Mahjong Solitaire zobrazujúci typický výber dlaždíc.

Obrázok hry Mahjong Solitaire zobrazujúci typický výber dlaždíc.

Ako vyhrať

Ak chcete vyhrať hru Mahjong Solitaire, musíte ako hráč vyčistiť hracie pole tak, že priradíte a odstránite všetkých 144 kameňov. Kľúčom k úspechu však nie je len spájanie viditeľných dvojíc, ale aj premyslená stratégia.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu častejšie vyhrávať:

 • Začnite tým, že sa pozriete na rôzne voľné kamene a určíte zodpovedajúce dvojice, ktoré máte k dispozícii.
 • Najskôr odstráňte horné dieliky, aby ste otvorili väčšinu dielikov zaseknutých v spodnej časti.
 • Nemyslite len na jeden ťah, ale premýšľajte niekoľko ťahov dopredu. Ak ste niekedy hrali šach, myslite na to ako na šachovú hru alebo hlavolam, ktorý si vyžaduje súbor presných ťahov pred víťazstvom.
 • Vždy sa snažte zamerať na kamene, ktoré blokujú najväčší počet kameňov, a odstrániť ich ako prvé.
 • Nakoniec by ste si mali hru užívať a dôverovať jej postupu, pretože skôr či neskôr sa stanete expertom.
Hru Mahjong vyhráte, keď vymažete všetky kamene.

Hru Mahjong vyhráte, keď vymažete všetky kamene.

Systém bodovania Mahjong Solitaire

Hoci "výhra" v hre Mahjong Solitaire závisí od vyčistenia hracej plochy, mnohé verzie hry obsahujú aj bodovacie systémy. Tieto metódy bodovania umožňujú hráčom porovnávať svoje rekordy alebo súťažiť s ostatnými. V rôznych hrách sa môžu používať rôzne kritériá bodovania s niektorými spoločnými faktormi. V závislosti od verzie hry Mahjong, ktorú hráte, sa pri určovaní skóre môžu použiť nasledujúce faktory:

 • Čas, za ktorý odstránite všetky kamene

 • Počet premiešaní, ktoré v hre vykonáte

 • počet vami odstránených dielikov

Zvládnutím týchto aspektov hry sa čoskoro stanete expertom na Mahjong Solitaire!

Rozvíjanie stratégie hry Mahjong Solitaire

Obrázok, ktorý ukazuje, ako plánovať svoje ťahy ako spôsob, ako vytvoriť víťaznú stratégiu.

Obrázok, ktorý ukazuje, ako plánovať svoje ťahy ako spôsob, ako vytvoriť víťaznú stratégiu.

Mahjong Solitaire si vyžaduje strategické myslenie, koncentráciu a plánovanie. Musíte odstraňovať zhodné kamene a zároveň otvárať nové možnosti pre zápasy. Tu je niekoľko vecí, ktoré si musíte zapamätať pri hraní tejto hry:

 • Nesústreďte sa výlučne na horné dieliky, pretože by ste mohli nechať ostatné dieliky zakryté a prehrať hru. Aj keď budete premiešavať, niekedy budete potrebovať pomoc pri párovaní dielikov.
 • Ako začiatočníkovi vám neodporúčame, aby ste si robili starosti s časom. Sústreďte sa len na vykonávanie správnych ťahov a zlepšovanie svojho chápania hry. Vaša rýchlosť sa bude časom automaticky zlepšovať.
 • Rozpoznávanie a odomykanie "zámkov" je pre úspech kľúčové. Niektoré zhodné dieliky sa budú ukladať na seba a vy budete musieť nájsť spôsob, ako vyriešením týchto zámkov odomknúť ďalšie dieliky. Tým získate viac ťahov, ktoré môžete vykonať.
 • Niekedy sa môže stať, že budete mať 3 zhodné dieliky. V takom prípade by ste mali vždy spájať dlaždice, ktoré odomknú najviac možností.
 • Najťažšie sa odstraňujú dlaždice na vodorovných líniách, preto im venujte náležitú pozornosť.
Ako postupujete, v hre Mahjong Solitaire zostáva menej dlaždíc na vyčistenie.

Ako postupujete, v hre Mahjong Solitaire zostáva menej dlaždíc na vyčistenie.

Mahjong Solitaire sa spočiatku môže zdať ako jednoduchá hra, ale strata sústredenia môže viesť k tomu, že sa rýchlo zaseknete. Buďte psychicky pripravení a naplánujte si niekoľko ťahov vopred. Niektoré dvojice sa môžu zdať ako jasné voľby, ale môžu byť klamlivé. Cieľom je zvýšiť počet dostupných hier, čo umožní väčšiu flexibilitu pohybu.

Dôležité je tiež venovať pozornosť podobnosti znakov, pretože vás môže ľahko oklamať. Rozvíjanie výbornej vizuálnej pamäte vám pomôže efektívnejšie rozlišovať rôzne kamene. O rozvoj vizuálnej pamäte sa však nemusíte starať, pretože pravidelné hranie tejto hry ju zlepší automaticky.

Celkovo je Mahjong Solitaire dokonalým spojením dvoch kultových hier a jednou z najjednoduchších a najnávykovejších hier Solitaire, ktoré môžete hrať. Tak nečakajte a začnite hrať Mahjong Solitaire tu na Solitairea zadarmo.

SPÄŤ NA OBSAH

Mahjong Solitaire Často kladené otázky

Tu je niekoľko často kladených otázok o hre Mahjong Solitaire:

Čo je to Mahjong Solitaire a aké pojmy by som mal poznať?

Mali by ste poznať tri typy dlaždíc:

 • Prvým z nich sú zhodné dlaždice, ktoré sa dajú spárovať a vyradiť z hry.
 • Druhým sú otvorené dieliky, ktoré nemajú dielik ani na pravej, ani na ľavej strane. Taktiež by nemali mať dlaždicu na vrchu.
 • Posledným sú blokované dieliky, ktoré sa nedajú presunúť bez toho, aby sa presunuli iné dieliky.
Ak poznáte a správne chápete tieto tri, nemusíte sa učiť veľa ďalších vecí, aby ste mohli dobre hrať.

Aký je rozdiel medzi Mahjong Solitaire a tradičným Mahjongom?

Hoci obe hry majú rovnakú sadu ozdobených dlaždíc, Mahjong Solitaire je hra pre jedného hráča, zatiaľ čo tradičný Mahjong je stolová hra pre štyroch hráčov, v ktorej sa hráči snažia získať víťaznú kombináciu siedmich dlaždíc vyberaním a vyhadzovaním po jednej dlaždici.

Ako dlho trvá hra Mahjong Solitaire?

Dĺžka hry Mahjong Solitaire závisí od skúseností a schopností hráča. Skúsení hráči môžu vyčistiť tabuľu približne za 10 minút, zatiaľ čo začiatočníkom to môže trvať dlhšie, kým sa naučia pravidlá, vyvinú si stratégie a efektívnejšie odhalia dvojice.

Líši sa Mahjongg Solitaire od bežnej hry?

Nie, hra bola len na niektorých webových stránkach premenovaná s dvoma písmenami G na konci názvu, aby to znelo novo a ľudia si to spojili s elektronickými športmi.