MÁJ 2024

Pravidlá Solitaire a všetky rôzne spôsoby hrania hry

Ovládajte pravidlá hry Solitaire a hrajte ako profesionál

Ako hrať Solitaire - Súbor pravidiel

Napísal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizované: 22 Jún 2023 | Overil(a): Robert Moore

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetina skúsenosť z hry Solitaire, pestovaná na tri desaťročia, ju umiestnila ako inovatívnu a vysoko rešpektovanú odborníčku, ktorej dôverujú nadšenci i nováčikovia. O Elizabeth Miller

Vítame všetkých milovníkov Solitaire na Solitariea.com. Teraz je rad na vás, aby ste sa o tejto krásnej hre dozvedeli viac a stali sa odborným hráčom.

Ak ste novým hráčom, tento podrobný sprievodca vám zrozumiteľným spôsobom vysvetlí konkrétne pravidlá hry Solitaire. Po dočítaní sa už nikdy nebudete cítiť pri hraní Solitaire zmätení.

Skôr ako začneme, chceli by sme objasniť, čo v tejto príručke myslíme pod slovom "Solitaire". Existuje mnoho variantov hry Solitaire, napríklad relaxačný Spider Solitaire, Canfield, Forty Thieves a Pyramid, a každý z nich má iné pravidlá. Preto by bolo nemožné vysvetliť ich všetky v jednej príručke. Preto sa zameriame na najobľúbenejšiu verziu, Klondike Solitaire online zadarmo.

Pravidlá hry Solitaire - Nastavenie

Začneme vysvetlením nastavenia, pretože pred hraním hry Solitaire musíte vedieť, ako ju nastaviť. Najprv si zamiešate štandardný balíček, kým nebudete spokojní. Druhým krokom je vytvorenie siedmich hromádok hracích kariet. Začnite zľava a musíte zabezpečiť, aby každá hromádka mala o jednu kartu viac ako hromádka pred ňou.

Prvá hromádka bude mať vždy len jednu kartu, takže nakoniec bude mať každá hromádka rovnaký počet kariet. Tretím krokom je otočenie kariet tak, aby všetky vrchné karty boli lícom nahor. Zvyšné karty budú otočené lícom nadol.

Karty, ktoré zostanú po vytvorení hromádok tabuliek, sa ponechajú v zásobnej hromádke. Nakoniec vzniknú štyri základové hromádky, na ktoré sa poskladajú všetky karty, aby ste vyhrali hru.

Cieľom hry je zabezpečiť, aby ste dodržali pravidlá a preniesli všetky karty do základu.

Pravidlá hrania hier Solitaire

Keďže sme si už vyššie vysvetlili nastavenie hry Solitaire, je čas na diskusiu o pravidlách. Pravidlá vám poskytnú jednoduchý spôsob hrania a presúvania kariet tak, aby ste nakoniec mohli presunúť všetky karty na základné hromádky.

Nasledujú pravidlá, ktoré musíte poznať:

 • Pri pokuse o presun kariet zo zásoby na základnú hromádku alebo medzi základnými hromádkami možno kartu položiť na inú, ak dodržiava zostupné poradie a patrí k opačnej farbe. Napríklad srdcovú dámu môžete umiestniť na pikového kráľa.
 • Karta otočená lícom nadol pod kartou otočenou lícom nahor sa odhalí po úspešnom premiestnení karty otočenej lícom nahor.
 • Pri premiestňovaní kariet do základu musia karty patriť do rovnakej farby a musia mať vzostupné poradie. Takže prvou kartou bude eso a poslednou kartou bude kráľ rovnakej farby.
 • Hromádku karietalebo zásobu môžete použiť na ťahanie kariet, ak bez nich nemôžete vykonať ťahy. V klasickej hre Solitaire sa ťahá vždy len jedna karta.
 • Kráľ je špeciálna karta , pretože len kráľ môže byť umiestnený do prázdneho stĺpca tabuľky.

Stratégie a tipy

Teraz môžete hrať hru Solitaire a urobiť niekoľko ťahov. Niekoľkými ťahmi však nemôžete vyhrať, pretože Klondike má naozaj nízku úspešnosť a na výhru je potrebná správna stratégia. Dovoľte nám, aby sme vám poskytli niekoľko tipov, ktoré vás priblížia k výhre.

 • Najlepšia rada je často naozaj jednoduchá. Ak máte možnosti, prečo ich nezvážite skôr, ako sa pohnete? Najlepšie by teda bolo, keby ste sa zamysleli a potom si to ešte raz premysleli, než urobíte nejaký krok.
 • Rozmýšľať o prechode cez akcie je prirodzené, ale môže to byť chyba. Najskôr by ste mali karty v stolíku usporiadať tak, aby ste mohli naplno využiť aj karty zo zásoby.
 • Žiadny ťah by nemal byť konečný a karty, ktoré ste raz umiestnili na určitú pozíciu, môžete presunúť na inú pozíciu, ak sa chcete dostať k určitej karte.
 • Vytvorenie prázdnej hromádky vám umožní umiestniť do nej kráľa a začať rozvíjať postupnosť.
 • Zamerajte sa na väčšie stĺpce tabuľky , pretože majú viac kariet a možností vytvárať sekvencie.

Pokročilá taktika pasiánu nad rámec pravidiel

Zdieľame aj niekoľko pokročilých taktík, aby ste mohli hrať Solitaire online ako skutočný majster hry. Začnime.

 • Všetky farby sú dôležité, preto sa snažte vytvárať sekvencie rovnomerne. Ak sa príliš sústredíte na jednu farbu, dokončenie sekvencií iných farieb sa môže stať nemožným.
 • Ak nevidíte kráľa, neponáhľajte sa s vytvorením prázdnej hromádky.
 • Eso môžete hneď umiestniť na základnú kôpku, pretože eso vám môže zabrániť v prístupe k ostatným kartám pod ním.
 • Niekedy ľudia presúvajú karty, pretože sa dajú presunúť. Kartu by ste však mali presunúť len vtedy, ak vám môže pomôcť vyhrať hru.
 • Snažte sa vytvárať sekvencie len s 2 farbami v stolíku, aby ste ich neskôr ľahko skoordinovali a vytvorili kompletné sekvencie s oboma farbami.

Krása pasiánu

Väčšina hier Solitaire stojí za námahu, ktorú si vyžaduje ich naučenie a hranie. Ideálnym miestom, kde začať, je tradičná hra Solitaire opísaná v tejto príručke. Ak si zahráte niekoľko hier a nezískate závislosť na krásnych hlavolamoch, ktoré každá hra predstavuje, budeme naozaj prekvapení.

Narozdiel od iných kartových hier je výhra alebo prehra úplne založená na vašej stratégii a zručnosti. Nemusíte sa obávať šťastia ani súperenia s iným hráčom. Môžete však súťažiť so svojimi predchádzajúcimi hrami a zistiť, ako sa vám darilo.

Kľúčové body týkajúce sa pravidiel hry Solitaire

Keďhráte Solitaire, nehráte len kartovú hru, ale aj hru o trpezlivosti a uvedomelosti. Musíte sledovať karty v hromádke odpadu, na stole a v podklade. Nie je ľahké vyhrať hru Solitaire, ale môžete tak urobiť, ak budete postupovať v súlade s cieľom hry Solitaire.

Usporiadať karty z celého balíčka podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel môže byť pre väčšinu ľudí pomerne náročné. V skutočnosti len malé percento hier Klondike Solitaire hráči vyhrajú. Napriek tomu by ste nemali strácať nádej, pretože to, čo sme si tu vysvetlili, by malo stačiť na presun všetkých zostávajúcich kariet do základu a na výhru.

SPÄŤ NA OBSAH

Pravidlá hry Solitaire - Často kladené otázky

Predtým, ako začnete hrať online, vám odpovieme na niekoľko bežných otázok týkajúcich sa pravidiel hry Solitaire, ktoré by ste mali poznať.

Aké sú základné pravidlá, ktoré by som mal poznať pred hraním hry Klondike Solitaire?

Táto hra má sedem hromádok v tabuľke a počet kariet sa bude naďalej zvyšovať o 1, keď budeme postupovať zľava doprava. Na prvej hromádke bude jedna karta, na druhej hromádke budú dve karty, na tretej hromádke budú tri karty atď. Na zásobe budú zvyšné karty a v základe budú štyri hromádky. Karty presuniete do základu, ak budú dodržiavať vzostupné poradie a budú patriť do rovnakej farby.

Na čo sa v hre Solitaire používa hromádka na ťahanie?

Kôpka na ťahanie alebo zásoba slúži na ťahanie kariet, ak nie ste schopní rozpoznať žiadne ťahy na stole.

Ktoré karty možno v hre Solitaire položiť na prázdnu hromádku?

Do prázdnych hromádok nemôžete umiestniť viacero kariet, pretože na prázdne miesto môžete umiestniť iba kráľa.

Ako môžem zlepšiť svoju stratégiu hry Solitaire?

Prečítajte si naše články a dodržiavajte tipy, ako napríklad vykonávať ťahy v tabuľke pred ťahaním kariet, kombinovať iba 2 farby, zvažovať alternatívne ťahy pred ťahom a sústrediť sa na výhru.

Aké sú pokročilé taktiky hry Solitaire, ktoré môžem použiť na dosiahnutie výhry?

Medzi pokročilé taktiky patrí odkladanie vytvorenia prázdnej hromádky, kým sa neodhalí kráľ, rovnomerné vytváranie postupnosti so zameraním na všetky farby a výber správnej farby kráľa na základe dostupných kariet.

V čom je Solitaire taký jedinečný a výnimočný?

Solitaire vám prináša vzrušenie z odhaľovania všetkých skrytých kariet a ich presúvania do základu. Vyhrať hru môže trvať celé hodiny, ale keď konečne vyhráte, budete nadšení. Okrem toho môžete hraním Solitaire rozvíjať svoje kognitívne schopnosti a udržiavať svoju myseľ aktívnu.