MÁJ 2024

Sprievodca pre začiatočníkov a ako vyhrať (2024)

Naučte sa hrať Spider Solitaire ako začiatočník

Spider Solitaire pre začiatočníkov 2024 Sprievodca

Napísal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizované: 29 Jún 2023 | Overil(a): Elizabeth Miller

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
S 30-ročnou skúsenosťou je Robert Moore uznávanou autoritou pre Solitaire a Mahjong. Dokonale pozná pravidlá a pokročilé stratégie týchto klasických hier. O Robert Moore

Začali ste v hre Solitaire vyhrávať príliš často? Začína vás nudiť hrať stále tie isté hry Solitaire? Potom je čas vyskúšať vzrušujúcu hru s názvom Spider Solitaire.

Hneď na začiatku si všimnete, že táto hra má 2 balíčky kariet a varianty s viacerými farbami, aby bola hra zložitejšia a zábavnejšia.

Nie je to hra, ktorú by ste chceli hrať stále, pretože môže byť veľmi ťažké vyhrať. Existujú však stratégie, ktoré vaše šance výrazne zvýšia.

Problémom je, že predtým, ako začnete uvažovať o hraní tejto výnimočnej kartovej hry, musíte poznať všetky pravidlá. Preto vám v tejto príručke pre začiatočníkov Spider Solitaire vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť.

Nastavenie hry Spider Solitaire pre začiatočníkov

Tu je návod, ako môžete túto hru jednoducho nastaviť:

 • Vezmite si 2 štandardné balíčky kariet a poriadne ich zamiešajte.
 • Potom vezmete karty a postavíte 10 stĺpcov na hracej ploche alebo na stolíku.
 • Stĺpce tableau postavíte tak, že 4 stĺpce tableau úplne vľavo budú mať 6 kariet a zvyšné budú mať len 5 kariet.
 • Podobne ako pri iných variantoch Solitaire bude spodná karta každého stĺpca tableau karta otočená lícom nahor.
 • Po dokončení stavby tableau vám zostane len 50 kariet, ktoré umiestnite do 5 rovnakých hromádok ako súčasť zásoby.
 • Môžete premiestňovať ľubovoľné karty lícom nahor a vytvárať tak postupnosti v zostupnom poradí a po vyčerpaní možností vykladať nové hracie karty zo zásoby.

Obraty v hre Spider Solitaire

Pri hraní Spider Solitaire sa v dolnej časti obrazovky zvyčajne zobrazuje počet ťahov, ktoré ste vykonali. Ak chcete byť považovaní za profesionálov, počet vašich ťahov by mal byť čo najnižší.

Chvíľu potrvá, kým pochopíte systém bodovania, ktorý sa môže na jednotlivých stránkach mierne líšiť. Nemusíte sa obávať, že by ste hru prehrali, ak urobíte príliš veľa ťahov, ale odporúčame minimalizovať počet ťahov, aby ste dosiahli čo najvyššie skóre.

Dobrou správou je, že vaše skóre sa zvyšuje, keď zostavíte sekvencie a otočíte kartu lícom nadol. Pokiaľ nové karty dobre využijete, nemusíte si robiť starosti s počtom ťahov.

Hrať Spider Solitaire - Pravidlá

Všetky varianty Spider Solitaire majú rovnaké základné pravidlá. Rozdiel vzniká preto, že niektoré varianty majú viacero farieb, a to mení spôsob, akým sa karty pohybujú.

Nasleduje podrobné vysvetlenie pravidiel rôznych variantov Spider Solitaire:

Pravidlá hry 4 Suit Spider Solitaire

Verzia hry Spider Solitaire v štyroch farbách je šialená a patrí medzi najbrutálnejšie hry Solitaire, aké boli kedy vytvorené. Dobrou správou je, že môžete kombinovať farby a vytvárať sekvencie, pokiaľ vytvoríte zostupnú sekvenciu.

Napríklad srdcovú 6 môžete umiestniť na pikovú 7 a tromfovú 5 na tú istú srdcovú 6. Sekvencia tak môže skončiť s 5, 6 a 7 kartami rôznych farieb.

Obmedzenie tejto hry spočíva v tom, že v sekvencii sa môžu spolu pohybovať len karty, ktoré patria do rovnakej farby. Nakoniec budete musieť vytvoriť sekvencie rovnakej farby od kráľa po eso na podkladových hromádkach, aby ste vyhrali hru.

Na rozdiel od bezplatných hier Klondike Solitaire môžete v hre Spider Solitaire so štyrmi farbami do prázdneho stĺpca ľahko umiestniť akúkoľvek kartu alebo postupnosť kariet.

Hra Spider Solitaire - 2 Suit Version Pravidlá

Keď hráte túto verziu s dvomi farbami online, v hracej oblasti sa zvyčajne zobrazujú len 2 farby kariet. Je teda ľahké ukladať karty na seba a presúvať ich, keďže existujú len dve farby. Rovnako ako v ostatných variantoch je možné presúvať spolu len karty rovnakej farby.

Ak si ju chcete zahrať doma, môžete karty rôznych farieb považovať za karty patriace do inej farby. Takže karty srdca a kára budú jednou farbou a karty piky a kríža budú inou farbou.

Zvyšok pravidiel je rovnaký ako pri variante so štyrmi farbami a všetky sekvencie, ktoré dokončíte s kartami od kráľa po eso, môžete preniesť do základu.

Verzia pavúčieho pasiare v 1 farbe - rovnaké základné pravidlá

Tento variant by ste mali hrať, ak chcete vyhrať Spider Solitaire. Je jednoduchší, pretože má len jednu farbu, takže môžete ukladať karty bez toho, aby ste sa museli starať o rôzne farby. Napriek tomu budete musieť dodržiavať zostupné poradie, pretože má rovnaké pravidlá ako vyššie uvedené dva varianty.

Keď ho budete hrať online, všimnete si, že všetky karty z líca a karty zo zásoby patria do rovnakej farby. Ak ju chcete hrať doma, môžete predpokladať, že všetky karty patria do rovnakej farby a ukladať ich v správnom poradí.

Začiatočnícke stratégie pre dominanciu v hre Spider Solitaire

Tu je niekoľko základných tipov, ako si ako nový hráč zlepšiť stratégiu hry Solitaire :

 • Predtým, ako si vytiahnete karty zo zásoby,pozrite sa na každú odkrytú kartu a zistite, či sa s ňou dá pohnúť alebo nie.
 • Najlepšie je vytvárať sekvencie len s jednou farbou. Mali by ste však vedieť, že nie vždy je to možné a kombinovanie farieb je pre výhru nevyhnutné.
 • V prípade Pasiánsu s viacerými farbami sa snažte v priebehu hry vytvárať sekvencie so všetkými farbami.
 • Ak po ťahaní zo zásobných karietnevidíte žiadne ťahy, môžeteich zrušiť a zistiť, či ste niečo neprehliadli.
 • Ak ste blízko k dokončeniu sekvencie, vložte všetku svoju energiu do jej dokončenia, aby ste si uľahčili hru.

Kľúčové body pre začiatočníkov Spider Solitaire

Môžete hrať ľubovoľný variant hry Spider Solitaire, ale vašou úlohou bude vždy ukladať karty v zostupnom poradí a zaplniť nimi všetky základné hromádky. Najskôr teda príde na rad kráľ, potom kráľovná, za ňou valach a postupnosť sa skončí esom.

Varianty hry existujú len kvôli rôznym farbám a základ bude vždy rovnaký. Jediné, čo musíte urobiť, je hľadať karty s ďalšou najvyššou hodnotou a ukladať na ne karty. Ak patria do rovnakej farby, je to fantastické. Ak nepatria do rovnakej farby, môžete ich dočasne ukladať na seba, aby ste mohli postupovať ďalej.

Ako začiatočník je tlačidlo undo vaším priateľom a nikdy by ste nemali rozmýšľať, kým ho použijete. Pamätajte, že sa len snažíte naučiť, ako sa hra hrá, a nemyslíte na vysoké skóre.

Snažte sa vymyslieť stratégiu, ktorá vyhovuje vášmu hernému štýlu, a príliš sa netrápte prehrou. Nakoniec ide predovšetkým o zábavu.

SPÄŤ NA OBSAH

Spider Solitaire pre začiatočníkov - často kladené otázky

Tu sú najčastejšie kladené otázky o kartovej hre Spider Solitaire:

Čo je spoločným cieľom všetkých variantov hry Spider Solitaire?

Aby ste vyhrali, musíte karty ukladať v zostupnom poradí a uistiť sa, že majú rovnakú farbu. Každá postupnosť sa začína kráľom a končí vždy esom. Ak sa vám podarí zostaviť takúto postupnosť rovnakej farby, automaticky sa presunie na základnú hromádku. Keď postavíte 8 sekvencií, hru vyhráte.

Aké sú rozdiely medzi pavúčím pasantom v 1, 2 a 4 farbách?

Hlavným rozdielom v týchto variantoch Spider Solitaire je počet farieb. Spider Solitaire s jednou farbou má jednu farbu, ktorá môže byť akákoľvek, napríklad kára alebo piky. Spider Solitaire s 2 farb ami rozdeľuje čierne a červené karty do rôznych farieb. A nakoniec, Spider Solitaire so 4 farbami má všetky 4 farby, čo z neho robí jednu z najzaujímavejších a najkomplikovanejších hier Solitaire.

Prečo je v hre Spider Solitaire dôležité strategické plánovanie?

Spider Solitaire je nemilosrdný a pre nových hráčov predstavuje väčšiu výzvu ako ktokoľvek iný. Preto musíte mať plán, ako sa s hrou vysporiadať a správne rozmiestniť karty. Ak nemáte žiadnu predstavu o tom, čo robíte, nepochybne karty poskladáte, ale nikdy nezískate výhru. Preto je správna stratégia nevyhnutnosťou.

Čo by ste poradili niekomu, kto sa snaží vyhrať v hre Spider Solitaire?

Chceme vás uistiť, že nie ste sami a že prehry sú súčasťou hry. Svoju úspešnosť však môžete zvýšiť dodržiavaním tipov, ako je pomalá hra a strategické premýšľanie o každom ťahu, sústredenie sa na sekvencie s jednou farbou, vyhýbanie sa ťahaniu zo zásoby skôr, ako vám dôjdu možnosti, a používanie tlačidla undo v prípade potreby.

Ako ovplyvňuje počet ťahov moje skóre v hre Spider Solitaire?

Každý vykonaný ťah mierne zníži vaše skóre. Pokiaľ robíte správne ťahy, zvyšujete svoje skóre vytváraním sekvencií a odkrývaním kariet. Takže efekt vyššieho počtu ťahov môžete neutralizovať vykonávaním správnych ťahov.

Aký vplyv má nastavenie hry Spider Solitaire na hrateľnosť?

Ak je nastavenie nesprávne, môže sa stať, že nebude možné vyhrať. Dobrou správou je, že nastavenie hry je jednoduché, ak sa budete riadiť pokynmi, o ktoré sme sa podelili vyššie. V prípade hier online Solitaire sa o nastavenie postará webová stránka, takže môžete hneď začať hrať.