JÚN 2024

Ako hrať sprievodcu po pavúkoch Solitaire - Hrajte teraz!

Naučte sa hrať Spider Solitaire ako profesionál

Súbor pravidiel, ako hrať Spider Solitaire

Napísal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizované: 16 November 2023 | Overil(a): Robert Moore

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetina skúsenosť z hry Solitaire, pestovaná na tri desaťročia, ju umiestnila ako inovatívnu a vysoko rešpektovanú odborníčku, ktorej dôverujú nadšenci i nováčikovia. O Elizabeth Miller

Mnohým ľuďom láska ku klasickým pasiáns nikdy nevymizne, ale z času na čas si chcú zahrať niečo zložitejšie a pikantnejšie. Preto vznikol originálny Spider Solitaire, pretože ide o náročnejší variant, ktorý vás vždy udrží v strehu.

Ak ste v hre Spider Solitaire nováčikom alebo sa snažíte pozdvihnúť svoje zručnosti, ste na správnom mieste. Pustite sa do toho a zistite, ako hrať Spider Solitaire ako profesionál, pod vedením našej expertky Elizabeth Miller.

V tejto hre, ktorá je vzrušujúcim variantom klasického Solitaire s dvoma balíčkami kariet, ide o usporiadanie hracích kariet rovnakej farby v zostupnom poradí od kráľa po eso tak, aby ste dokončili osem sekvencií.

Vyhrajte Spider Solitaire

Spider Solitaire nie je jednou z tých kartových hier, v ktorých hrá hlavnú úlohu šťastie. Pred hraním hry Spider Solitaire by ste sa mali pripraviť na to, že sa budete zaoberať každou odhalenou kartou a vytvárať zostupnú postupnosť pri odhaľovaní skrytých kariet. To všetko by ste mali robiť podľa správnej stratégie, ak chcete uspieť.

V krátkosti vám vysvetlíme, ako si môžete túto hru nastaviť.

 • Vezmite si 2 štandardné balíčky kariet a riadne ich zamiešajte.
 • Začnite zľava a do prvých štyroch stĺpcov umiestnite 6 kariet lícom nadol a do ďalších šiestich stĺpcov 5 kariet lícom nadol.
 • Otočte vrchnú kartu každého stĺpca a zvyšné karty umiestnite do zásoby. Teraz ste pripravení začať hrať a vytvárať sekvencie.

Cieľ hrania Spider Solitaire online

Podľa pravidiel hry Solitaire vo variante pavúka položíte kartu lícom nahor na inú kartu, ak je to najbližšia najnižšia karta. Pikovú deviatku môžete položiť na srdcovú desiatku, ale obe karty nemôžete presunúť spolu. Ak chcete karty presunúť ako kopu, musia patriť do rovnakej farby.

Spravovanie všetkých desiatich hromádok a využívanie všetkých lícnych kariet bude vašou hlavnou úlohou v tejto hre. Budete sa snažiť vytvárať zostupné sekvencie rovnakej farby tak, aby ste ich mohli presunúť na zakladacie hromádky. Ak nenájdete v zásobe žiadne ťahy, môžete si karty zo zásoby vziať.

Hru vyhráte, keď všetky karty skončia v základe.

Hromady tabuliek a získavanie ďalších bodov

Správa hromád tabuliek a všetkých prázdnych stĺpcov v hromade tabuliek je veľmi dôležitá. Niektoré ťahy sa nemusia zdať prirodzené, ale možno práve tie sú potrebné na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov v hre Spider Solitaire.

Môžete napríklad chcieť rýchlo vytvoriť prázdny stĺpec presunutím kariet z menšej hromádky. Poradíme vám však , aby ste sa najprv zamerali na stĺpce s väčším počtom kariet, aby ste mali vyvážené hromádky tableau. Stĺpce s najväčším počtom skrytých kariet sa môžu v tejto hre ukázať ako najväčšia prekážka.

Začiatočníci väčšinou nerozumejú myšlienke "poradia." To znamená, že by ste sa mali čo najviac vyhýbať zmenám farieb v poradí. Je ľahšie nakoniec vytvoriť sekvencie s jednou farbou, keď zmeny farieb nie sú časté.

Spider Solitaire Skryté karty

Obrátenie čo najväčšieho počtu kariet lícom nadol sa v súčasnej hre javí ako vynikajúca stratégia na dosiahnutie víťazstva. Pred pokusom o odhalenie skrytých kariet však musíte zistiť, či postupujete správnym smerom.

Môže sa vám napríklad naskytnúť príležitosť presunúť pikovú sedmičku do prázdneho stĺpca a odhaliť skrytú kartu. Pred vykonaním tohto ťahu môžete zistiť, či je možné presunúť karty nad pikovú osmičku tak, aby ste na ňu mohli umiestniť pikovú sedmičku. Bude to oveľa produktívnejší ťah a ešte budete mať k dispozícii prázdnu kôpku.

Musíte siteda zvyknúť vždy premýšľať o alternatívnych ťahoch a snažiť sa vybrať tie najužitočnejšie.

Karty s odkrytou tvárou a expertné ťahy

Už sme spomínali poriadok, ale niekedy je správnou cestou neporiadok. Neporiadok znamená, že zmeny farieb môžu byť časté, a táto stratégia vám môže pomôcť otočiť viac kariet lícom nadol, ak ju správne použijete.

Pri hraní variantu pasiánu, ako je Spider Solitaire, nemôžete mať hladkú alebo jednoduchú hru. Musíte urobiť niekoľko náročných rozhodnutí, napríklad mať stĺpec s viacerými zmenami farieb, aby ostatné stĺpce mohli mať veľmi málo zmien farieb.

Keď sa vám podarí dosiahnuť pokrok v ostatných stĺpcoch, môžete sa zaoberať stĺpcom s viacerými zmenami farieb. Pre stĺpec s viacerými zmenami farieb bude lepšie vybrať stĺpec bez skrytých kariet, aby ste tieto skryté karty dlho neblokovali.

Zvládnutie prázdneho miesta v hrách Solitaire

Prázdna hromada vám pomôže pri vytváraní hromád a vykonávaní ťahov. Každú kartu, ktorá sa nedá nikam umiestniť a blokuje váš postup, môžete presunúť na prázdnu hromádku.

Ak sa vám nepáči karta, ktorú odhalila karta umiestnená na prázdnej hromádke, môžete použiť tlačidlo Zrušiť a prázdnu hromádku použiť neskôr. Bolo by lepšie, keby ste si často nevyťahovali karty zásob, ak sa snažíte vytvoriť prázdnu hromádku.

Skrátka, prázdnu hromádku musíte vytvoriť čo najskôr.

Základové pilóty a základné pravidlá pre víťazstvo

Rôzne varianty Spider Solitaire majú rovnaké základné pravidlá, ale vo verzii so štyrmi farbami je oveľa ťažšie vyhrať ako vo verzii s jednou farbou. V ťažších variantoch vám pomôže vaša schopnosť vidieť, čo by mohlo byť možné, a presunúť karty na základné hromádky.

Len preto, že sa nejaká karta nenachádza na stole, by ste nemali ignorovať skutočnosť, že existuje. Musíte si teda predstaviť scenáre, v ktorých môžete dosiahnuť pokrok pomocou karty, ktorá ešte nie je k dispozícii.

Napríklad na vytvorenie kompletnej postupnosti vám môže stačiť srdcová desiatka. V tomto scenári by ste nemali robiť ťahy, ktoré vás zbavia možnosti vytvoriť kompletnú postupnosť, keď sa odhalí srdcová desiatka.

Trpezlivosť Strategická hra

Každý ťah musí byť čo najpresnejší, pretože jeden nesprávny ťah zmení výsledok hry. Obzvlášť, keď narábate s kartami, ktoré majú inú farbu, musíte venovať pozornosť možnostiam, ktoré máte.

Môžete mať napríklad dve možnosti umiestniť pikovú desiatku na valacha inej farby. V tomto scenári musíte myslieť na počet skrytých kariet, ktoré má každá kôpka s valetom. Prirodzene, mali by ste si vybrať hromádku s najmenším počtom skrytých kariet a umiestniť tam svoju pikovú desiatku. Tým zablokujete menej kariet.

Možno by sa piková desiatka nemala umiestniť nad zdvihák inej farby a mali by ste počkať na pikového zdviháka. V podstate musíte zvážiť všetky možné ťahy a potom urobiť ten najlepší.

Najlepší svetoví hráči pavúčieho pasiánu

Tu sú hráči Solitaire, ktorí prekonali všetkých ostatných:

 1. Elizabeth Miller (UK ) - 411 odohraných hier, 279 vyhratých hier
 2. Michael Cullum (UK) - 308 odohraných hier, 185 vyhraných hier
 3. Fernando Rabello (Brazília ) - 511 odohraných hier, 198 vyhraných hier
 4. Nobuo Sugimura (Japonsko ) - 453 odohraných hier, 190 víťazných hier
 5. Ana Maria Montoya (Kolumbia ) - 288 odohraných hier, 148 víťazných hier
 6. Piotr Szwed (Poľsko ) - 271 odohraných hier, 143 víťazných hier
 7. Laura Potvin (Kanada ) - 345 odohraných hier, 165 víťazných hier
 8. Ivan Kostov (Bulharsko ) - 390 odohraných hier, 172 víťazných hier
 9. Gabriel Silva (Argentína ) - 321 odohraných hier, 155 víťazných hier
 10. Bjorn Swenson (Švédsko ) - 294 odohraných hier, 143 víťazných hier

Nepremeškajte príležitosť učiť sa od týchto profesionálov a stať sa oveľa lepšími v stratégii Solitaire. Keď si osvojíte stratégiu, zlepší sa aj vaša úspešnosť výhier, vďaka čomu bude hra zábavnejšia.

Vždy sa snažte dodržiavať správnu stratégiu a robiť ťahy tak, aby ste vyhrali hru. Dúfame, že sa vám hra, ktorú všetci milujeme, bude aj naďalej páčiť.

SPÄŤ NA OBSAH

Ako hrať Spider Solitaire - často kladené otázky

Tu je niekoľko najčastejších otázok o tom, ako hrať Spider Solitaire:

Čo je hlavným cieľom hry Spider Solitaire?

Vaším hlavným cieľom bude vytvoriť sekvencie rovnakej farby, v ktorých budú karty zoradené zostupne od kráľa po eso. Keď vytvoríte 8 takýchto sekvencií, automaticky vyhráte hru.

Akú stratégiu treba použiť pri výbere stĺpca na odhalenie skrytej karty v hre Spider Solitaire?

Odporúča sa vybrať si stĺpec s najvyšším počtom skrytých kariet, ale musíte brať do úvahy aj všetko ostatné v hre.

Môžete vysvetliť koncept "reťazenia prerušenia hodnosti" v hre Spider Solitaire?

V podstate sa budete snažiť vyhnúť akýmkoľvek prestávkam v poradí a vykonávať ťahy tak, aby karty vždy nasledovali v správnom poradí. Namiesto presunu valacha do prázdneho stĺpca by ste sa mali pokúsiť nájsť kráľovnú a umiestniť na ňu valacha. Takto nakoniec odhalíte skrytú kartu pod valachom a zároveň zachováte poradie v hre.

Prečo by som mal do svojej stratégie Spider Solitaire zahrnúť "nedostupné scenáre"?

Niektoré karty, ktoré ešte nie sú k dispozícii, sa môžu objaviť a použiť na dosiahnutie pokroku. To sa však môže stať len vtedy, keď ich výskyt predvídate a vyhnete sa ťahom, ktoré vám zabránia tieto karty dobre využiť. Preto vždy myslite na to, čo sa môže stať, a podľa toho hrajte.

Ako sa končí hra Spider Solitaire?

Hra sa skončí, keď vám dôjdu ťahy alebo keď dokončíte osem sekvencií, aby ste ju vyhrali.

Aké sú mená najlepších hráčov Spider Solitaire na svete?

Medzi najlepších hráčov Spider Solitaire patria Elizabeth Miller a Michael Cullum zo Spojeného kráľovstva, Fernando Rabello z Brazílie a Nobuo Sugimura z Japonska.