APRIL 2024

Zahrajte si Classic Solitaire a ponorte sa do pôvodnej hry

Klasický solitér je najlepší spôsob, ako sa uvoľniť a zabaviť.

Sprievodca ovládaním klasických hier typu Solitaire

Napísal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizované: 21 August 2023 | Overil(a): Elizabeth Miller

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
S 30-ročnou skúsenosťou je Robert Moore uznávanou autoritou pre Solitaire a Mahjong. Dokonale pozná pravidlá a pokročilé stratégie týchto klasických hier. O Robert Moore

Môžete byť na začiatku svojej cesty svetom hry Solitaire alebo už poznáte všetky jej zákutia. Napriek tomu nemôžete poprieť, že táto hra je krásna a patrí medzi tie vzácne hry, ktoré prinášajú niekoľko kognitívnych výhod.

Dnes sa pozrieme na klasickú kartovú hru Solitaire, ktorá je známa pod mnohými názvami, napríklad Patience alebo Free Klondike Solitaire.

Klasické hry typu Solitaire alebo Patience sú plné možností a vy sa budete snažiť preskúmať všetky, aby ste vyhrali. Nezáleží na tom, akí ste skvelí; táto hra vás môže prekvapiť. Vaším hlavným dôvodom hrania Solitaire by však vždy mala byť zábava a stimulácia mozgu.

Klasická kartová hra Solitaire

Vhre Classic Solitaire môžete vyhrať len jedným spôsobom: presunutím všetkých kariet rovnakej farby na základnú kôpku vo vzostupnom poradí od esa po kráľa. Nakoniec by ste mali mať 4 hromádky kariet od esa po kráľa v 4 farbách, ktoré sú v štandardnom balíčku.

Môže sa to zdať ako jednoduchá úloha, ale až keď začnete karty ukladať, uvedomíte si, aká náročná a zaujímavá môže byť.

Klasická kartová hra

Ak sa chcete naučiť hrať klasický solitér online, musíte začať s nastavením. V nastavení pre klasickú verziu je na stole sedem hromádok kariet. Na prvej hromádke bude 1 karta a ako budete postupovať zľava doprava, počet kariet sa bude zvyšovať o 1, takže na siedmej hromádke bude 7 kariet.

Vrchnú kartu z každej hromádky môžete umiestniť ako kartu lícom nahor a ostatné karty musia zostať lícom nadol. Okrem stolíka budú k dispozícii 4 zakladacie hromádky, zásobná hromádka na ťahanie kariet a odpadová hromádka na ťahané karty.

Hrať Solitaire - Hra

Rovnako ako ostatné hry typu Solitaire sa aj táto hra hrá pohybom kariet. Háčik spočíva v tom, že kartu môžete umiestniť na inú kartu len vtedy, ak je najbližšou najnižšou kartou a patrí k opačnej farbe. Takže pikovú 6 môžete položiť na srdcovú 7. V postupnosti môžete pokračovať tak, že na pikovú 6 položíte károvú alebo srdcovú 5.

Vyššie uvedené pravidlá platia aj pre tableau, ale základ je iný. Všetky karty v základe musia mať vzostupné poradie a musia byť rovnakej farby.

Ak v tableau nenájdete ťah, kliknite na zásobu a potiahnite jednu kartu. Vyžrebovaná karta bude súčasťou odkladacieho balíčka, kým nenájdete spôsob, ako s ňou pohnúť.

Hrať Solitaire Classic online

Klasický solitér si môžete zahrať online s ľahkou hudbou. Hudba nie je nevyhnutná, ale môže sa stať skvelým doplnkom k činnosti, ktorá udrží vašu myseľ bystrú.

Vždy je vzrušujúce premýšľať a skúšať rôzne stratégie a stať sa takým dobrým, že si okamžite všimnete ťahy.

Klasický Solitaire je jednou z tých vzácnych hier, ktoré si môžete užívať celé roky. Okrem hernej mechaniky ponúka Classic Solitaire dokonalú rovnováhu medzi relaxáciou a mentálnou stimuláciou. Je to hra s kombináciou jednoduchosti, stratégie, šťastia a trpezlivosti. a nádherne nečakaných zvratov, čo je jedným z dôvodov, prečo je taká podmanivá.

Klasická hra Solitaire

Len niekoľko hier, ako napríklad futbal, šach a tenis, si dokáže získať srdcia miliónov ľudí na celom svete. Úprimne povedané, nie je príliš prehnané zaradiť do tejto kategórie aj Classic Solitaire. Ak nám neveríte, môžete sa opýtať ktoréhokoľvek náhodne stretnutého človeka a možno už o hre Solitaire počul alebo ju dokonca hral.

Vzrušujúce na klasickej verzii Solitaire je to, že sa ho môžete naučiť hrať v priebehu niekoľkých minút. Avšak ani tí, ktorí ho hrajú už desaťročia, nedokážu vyhrať každú jednu hru.

Tajomstvo tejto skvelej hry spočíva v tom, že aj keď urobíte dokonalé ťahy, nemôžete vyhrať každú jednu hru. Nikdy neviete, či vyhráte alebo nie, až kým sa všetko neskončí. Práve taká je táto hra, a preto je jej hranie vzrušujúce.

Hranie hier Solitaire a Patience

Keď začínate novú hru, je jednoduché rozpoznať ťahy. Prvých pár minút je hračka, ale šťastie vás môže opustiť a môžete sa zaseknúť. Profesionálni hráči hry Solitaire už vedia, o čom hovoríme, pretože vedia, že táto hra je postavená tak, aby otestovala vašu trpezlivosť.

Stačí jeden správny ťah a v okamihu sa vrátite na správnu cestu.

Pomaly si osvojíte pokročilé schopnosti rozpoznávania vzorov a tiež zvládnete všetky stratégie, ktoré sú potrebné na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov v hre Solitaire. Len nezabudnite vždy začať presúvať karty na hromádkach stolových kariet skôr, než si niečo vytiahnete zo zásoby.

Klondike Solitaire: Pôvodná kartová hra

Solitaire je hra s neobmedzenými možnosťami, dokonca aj pokiaľ ide o vytváranie variácií. FreeCell, Pyramída, Zlato, Voľný pavúk, Yukon, Canfield a Štyridsať zlodejov je len niekoľko variácií hry Solitaire. Možno bude v čase, keď dočítate tento článok, vytvorená nová variácia.

Každý hráč, ktorý je skvelý v klasickom Solitaire, si môže užiť veľa zábavy pri skúšaní ďalších variácií. Keď sa stanete skúseným hráčom Klasického pasiána, svet Solitaire vás privíta a bude pre vás ľahké hrať akúkoľvek variáciu tejto hry.

Solitaire.com je tu pre vás, aby ste sa pri objavovaní sveta Solitaire nikdy necítili osamotení alebo zmätení. Naši odborníci strávili nespočetné hodiny zvládaním všetkých variantov tejto hry a pomôžu vám zvládnuť akýkoľvek variant Solitaire, ktorý vás zaujme. Nezáleží na tom, aké máte skúsenosti; my posunieme vašu hru na vyššiu úroveň.

Kľúčové body o hre Solitaire Classic

Solitér nie je hra, v ktorej sa karty zoraďujú zostupne a potom vzostupne. Solitér je hra, v ktorej sa spája šťastie, stratégia, trpezlivosť, zručnosť a odhodlanie. Na prvý pohľad je to hra s presúvaním kariet, ale v skutočnosti je to hra na zlepšenie vašich kognitívnych schopností a trpezlivosti.

Klasická hra Solitaire vyniká nad ostatnými variantmi a dôvodov môže byť mnoho, napríklad jej jednoduchá hrateľnosť alebo rozloženie. Preto by ste už nemali čakať a začať hrať Classic Solitaire, pretože to bude určite jedna z vašich ciest, keď sa budete potrebovať zabaviť a navždy vyliečiť nudu.

SPÄŤ NA OBSAH

Klasický solitér - často kladené otázky

Teraz vám odpovieme na niekoľko otázok o hre Classic Solitaire.

Čo je cieľom hry Classic Solitaire?

Budete sa riadiť pravidlami hry a snažiť sa presunúť karty rovnakej farby vo vzostupnom poradí od esa po kráľa na základnú kôpku. Keď zaplníte všetky základné hromádky kartami, hru vyhráte.

Ako nastavím rozloženie v hre Classic Solitaire?

Začnite zľava a položte jednu kartu na prvú hromádku a pokračujte v ukladaní kariet v počte rovnajúcom sa počtu hromádok. Prestaňte, keď na siedmu hromádku položíte 7 kariet, aby ste dokončili vytvorenie tabuľky. Zvyšných 24 kariet pôjde do zásoby a 4 hromádky základov zostanú nad tableau. Otočte všetky vrchné karty na hromádkach tableau a začnite hrať.

Aké sú pravidlá presúvania kariet v hre Classic Solitaire?

Ak presúvate karty v tabuľke, karta môže byť položená na inú kartu, ak má opačnú farbu a je v zostupnom poradí. Napríklad piková trojka sa dá ľahko zahrať na srdcovú štvorku.

Čo máte na mysli pod pojmom hromada zásob a odpadu v hre Classic Solitaire?

Zásoba obsahuje karty, ktoré zostali po vytvorení tabuľky, a v závislosti od variantu hry Solitaire si môžete zo zásoby vziať jednu až tri karty. Karty vytiahnuté zo zásoby sa odložia na hromádku odpadu.

Prečo je pre výhru v hre Classic Solitaire dôležitá stratégia?

Tak ako je pre pohon auta dôležité palivo, je pre víťazstvo v hre Solitaire dôležitá stratégia. Bez správnej stratégie sa môžete ľahko stratiť a urobiť ťahy, ktoré znemožnia výhru.

Aké sú ďalšie zaujímavé varianty hry Solitaire okrem klasického Solitaire?

Každý má svoje obľúbené hry, ale odporúčame vyskúšať Spider, FreeCell, Pyramid a Forty Thieves. Predtým, ako sa rozhodnete, ktoré varianty sú pre vás najlepšie, mali by ste vyskúšať čo najviac variantov.