MÁJ 2024

História pre pavúka Solitaire a ako sa hra vyvinula

Preskúmajte históriu hry Spider Solitaire

Pôvod kartových hier Spider Solitaire

Napísal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizované: 19 Jún 2023 | Overil(a): Robert Moore

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetina skúsenosť z hry Solitaire, pestovaná na tri desaťročia, ju umiestnila ako inovatívnu a vysoko rešpektovanú odborníčku, ktorej dôverujú nadšenci i nováčikovia. O Elizabeth Miller

My všetci na Solitairea.com sme nadšení, že vám môžeme priblížiť históriu jednej z našich najobľúbenejších hier Spider Solitaire. Čoskoro preskúmame, ako sa Spider Solitaire dostal na scénu a stal sa jedným z najpopulárnejších variantov Solitaire vôbec.

Jedna z prvých kníh o hrách typu Patience alebo Solitaire vyšla v osemnástom storočí a za krajinu, kde táto krásna hra vznikla, sa považuje Francúzsko. Niektorí ľudia tvrdia, že dokonca aj Napoleon bol závislý od hrania Solitaire. Takýmto tvrdeniam sa nám však nechce veriť, pretože táto hra je veľmi vzrušujúca.

Spider Solitaire je pokročilá verzia hry Solitaire, ktorá využíva 2 balíčky kariet.

Kartová hra Spider Solitaire

Našťastie o histórii hry Solitaire Spider vieme oveľa viac ako o základnom Solitaire. Počiatky tejto hry však siahajú až do roku 1917.

Keď bola hra Spider Solitaire konečne vydaná, bola jednou z najinovatívnejších a najnáročnejších hier Solitaire. Hra sa v priebehu rokov stala ešte zložitejšou, pretože boli zavedené varianty s viacerými farbami.

História komerčnej hry Solitaire

Spider Solitaire nebol novou hrou, keď ho spoločnosť Microsoft zaradila do balíka Microsoft Plus v systéme Windows 98. Vďaka spoločnosti Microsoft sa stal nesmierne populárnym a dostal sa ku všetkým, ktorí používali systém Windows.

V tom čase neexistovalo veľa graficky vyspelých alebo vzrušujúcich hier, takže ľudia skôr vyskúšali niečo nové, ako bol Spider Solitaire. Napriek tomu, že bol náročný, počítačová verzia hry Spider Solitaire sa v roku 2005 stala najhranejšou hrou v systéme Windows.

Microsoft Spider Solitaire sa tak stal nielen populárnou hrou, ale navždy sa zapísal aj do histórie hry Solitaire.

Spider Solitaire Verzia pre Microsoft Windows

To, čo Microsoft urobil pre popularitu tejto hry, sa nedá podceňovať. Kto vie, čo by sa stalo, keby hry Solitaire neboli súčasťou systému Windows? Možno by sme v tomto čase písali o inej hre. Napriek tomu sme radi, že spoločnosť Microsoft uznala, že Solitaire je zábavná hra, ktorá dobre precvičí vašu myseľ.

Aj na stránke Solitairea.com patrí Spider Solitaire medzi najobľúbenejšie hry Solitaire. Vieme, že vás teraz láka zahrať si jednu hru, ale pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli ďalšie zaujímavé fakty o tejto hre.

Počítačová verzia a virtuálny Spider Solitaire

Ľudia sa teraz ešte viac tešia na hru Spider Solitaire a zdá sa, že popularita tejto hry je na vrchole.

Začať hrať tento variant je ťažké a noví hráči možno budú chcieť začať hraním niečoho, ako je Klondike green felt Solitaire. Napriek tomu, akonáhle si na podkladové hromádky vyskladáte všetkých osem farieb, bude vás hranie tejto hry baviť.

História Spider Solitaire nám ukazuje, že táto hra obstála v skúške času a prekonala väčšinu variantov Solitaire.

Zjednodušená verzia hry Spider Solitaire

Najjednoduchšia virtuálna verzia hry Spider Solitaire je tá, ktorá má len jednu farbu. V systéme Windows si hráči mohli ľahko vybrať požadovaný typ obtiažnosti. K dispozícii boli tri úrovne, a to začiatočník (jedna farba), stredne pokročilý (dve farby) a pokročilý (štyri farby).

V systéme Windows XP dokonca obsahovali možnosť zvýrazniť všetky možné ťahy kliknutím na panel s výsledkami. Väčšina hráčov mohla v minulosti s obľubou hrať verziu s jednou farbou, ktorá je stále obľúbenou verziou tejto hry.

Najhranejšia hra na osobných počítačoch

Po tom, čo bola hra Spider Solitaire v roku 2005 vyhlásená za najhranejšiu hru v systéme Windows, si upevnila svoju pozíciu solitérnej hry.

Väčšina starších hráčov si možno pamätá, ako túto hru v minulosti hrali v systéme Windows. Keďže všetky hry Solitaire sú hry pre jedného hráča, hráči, ktorí sa nudili, si mohli užiť viac ako niekoľko sedení v systéme Windows.

Rôzne softvérové implementácie ponúkajú dostatočnú variabilitu na to, aby sa hráči nenudili. Dôvodom, prečo sa hre Spider Solitaire darilo lepšie ako niekoľkým iným variantom, je to, že poskytuje možnosti s rôznymi obtiažnosťami. Keď sa hráč stal dobrým v jednofarebnej verzii, rýchlo prešiel na dvojfarebnú verziu a pokračoval v hraní.

Poraziť osem základových pilót

Spider Solitaire je stále rovnakou hrou ako v čase svojho vzniku. Rozdiel je v tom, že dnes máte k dispozícii niekoľko praktických nástrojov, ktoré predtým neexistovali. Pri hraní online získate viac možností, napríklad časovač, tlačidlo na zrušenie a možnosť sledovať svoje skóre.

Cesta tejto hry od stolov do sveta počítačov trvala nejaký čas, ale hra sa časom len zlepšovala. Sme si istí, že tejto hre sa bude dariť aj v budúcnosti, pretože si ju môže každý vychutnať z pohodlia domova.

Po tom, čo vynikla v niekoľkých verziách operačných systémov, sa Spider Solitaire teraz presunul na internet. Teraz môže osloviť viac hráčov ako kedykoľvek predtým a viac ľudí si teraz môže vychutnať pridávanie vyplnených farieb do základu. Dokončená farba sa totiž v online hre Spider Solitaire automaticky presunie na hromadu základov.

Rôzne softvérové implementácie

Či už hráte základnú verziu, alebo novú variáciu, budete odomykať karty lícom nadol a snažiť sa zaplniť základné hromádky. Môžete si zahrať aj Spider Solitaire pre viacerých hráčov a získať maximálne skóre, aby ste porazili ostatných hráčov.

Budúcnosť tejto hry môže ponúknuť niekoľko zaujímavých možností. Možno sa čoskoro dočkáme Spider Solitaire vo virtuálnej realite. Virtual Reality Spider Solitaire by mohol byť zábavným spôsobom, ako skombinovať realizmus skutočného sveta s pohodlím online hry.

Teraz už poznáte minulosť tejto kartovej hry a pomocou hracích kariet môžete formovať budúcnosť. My v Solitairea.com vás vítame, aby ste sa k nám pridali a pomohli formovať budúcnosť nielen hry Spider, ale aj ďalších variantov hry Solitaire.

Zapojte sa do všetkej zábavy ešte dnes! Zahrajte si hru a zistite, aké dobré výsledky dosiahnete. Možno dosiahnete vysoké skóre a stanete sa súčasťou histórie hry Spider Solitaire.

SPÄŤ NA OBSAH

História hry Spider Solitaire - často kladené otázky

Dovoľte nám teraz odpovedať na niekoľko otázok o histórii hry Spider Solitaire.

Kde sa Spider Solitaire prvýkrát objavuje v literatúre?

Hra sa prvýkrát objavila v knihe s názvom "The Illustrated Book of Patience Games" v roku 1917.

Čo znamená slovo "Spider" v hre Spider Solitaire?

Slovo pavúk sa používa preto, lebo táto hra má 8 základov, ktoré sa rovnajú počtu nôh pavúka.

Ako digitálny vek prispel k popularite hry Spider Solitaire?

Verzia tejto hry od Microsoftu, ktorá bola súčasťou softvéru pre Windows v 90. rokoch, jej dodala potrebný impulz, aby sa stala populárnou. Prechod zo softvérovej hry na online hru nasledoval rýchlo a teraz sa Spider Solitaire stal jednou z najpopulárnejších hier Solitaire vôbec.

Prečo ľudia považovali dva balíčky hracích kariet za luxus, keď sa Spider Solitaire stal populárnym?

Kedysi sa karty považovali za luxusný tovar a väčšina ľudí si nemohla dovoliť kúpiť dva balíčky kariet. Preto sa vlastniť dva balíčky kariet považovalo za luxus.

Čím je Spider Solitaire výnimočný v porovnaní s inými variantmi Solitaire?

Vďaka rôznym úrovniam obtiažnosti a nižšej miere výhier je to jedna z najzaujímavejších a najťažších variantov hry Solitaire. Táto hra je taká zložitá, že možno po rokoch hrania objavíte novú stratégiu.

Ako môže vyzerať budúcnosť hry Spider Solitaire?

Zdá sa, že ďalším krokom tejto hry bude virtuálna realita, ale môže to byť aj niečo iné. Váš odhad je rovnako dobrý ako náš, pretože budúcnosť prinesie niekoľko fantastických možností a my sa veľmi tešíme na to, ako sa táto hra bude vyvíjať.