MÁJ 2024

Stratégia Spider Solitaire - Zvýšte svoje šance na výhru!

Správna stratégia Spider Solitaire vám umožní vyhrať väčšinu času

Stratégie pre hru Spider Solitaire

Napísal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizované: 23 Jún 2023 | Overil(a): Elizabeth Miller

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
S 30-ročnou skúsenosťou je Robert Moore uznávanou autoritou pre Solitaire a Mahjong. Dokonale pozná pravidlá a pokročilé stratégie týchto klasických hier. O Robert Moore

Spider Solitaire znie nebezpečne a zložito, a aj je. Tí, ktorí radi hrajú hry na vyššej úrovni, si užijú zložité puzzle, ktoré táto hra predstavuje. Výhra v hre Spider Solitaire je uspokojivejšia ako vo väčšine variantov Solitaire, pretože je to vzácny a ťažko dosiahnuteľný úspech.

My na Solitairea.com vám v nasledujúcom sprievodcovi vysvetlíme stratégie, ktoré môžete použiť na zdolanie tejto zaujímavej kartovej hry Spider Solitaire. Tento sprievodca bude prínosom pre začiatočníkov aj pokročilých hráčov Spider Solitaire. Po skončení čítania budete schopní ľahko zostavovať sekvencie a odhaľovať skryté karty ako profesionál.

Stratégia prázdnych stĺpcov a skrytých kariet

Vždy sme odporúčali vytvoriť prázdny stĺpec a používať ho na manévrovanie s kartami, ktoré blokujú postup. Napriek tomu sa musíte najprv pozrieť na svoje možnosti a robiť len tie najvýhodnejšie ťahy. Ak vytvoríte prázdny stĺpec tým, že urobíte menej ako optimálne ťahy, môže vás to stáť veľa.

Rozhodujúce, čo si musíte zapamätať, je neponáhľať sa a vždy používať tie stratégie, ktoré sa dobre hodia k aktuálnej sade kariet. Preto vám odporučíme, aby ste sa pri vytváraní sekvencií zamerali na pridávanie poriadku, čo znamená menej zmien farieb.

Akonáhle pridáte do hry poriadok, odhaľovanie skrytých kariet a dosahovanie pokroku bude oveľa jednoduchšie.

Skrátka, neponáhľajte sa s vytváraním prázdnych polí a počkajte si na vhodnú príležitosť.

Víťazné stratégie pre hranie Spider Solitaire

Cesta k víťazstvu vo všetkých hrách Spider Solitaire vedie zvyčajne medzi poriadkom a neporiadkom. Niekedy sa musíte sústrediť na ukladanie kariet, ktoré patria do rovnakej farby. V iných scenároch sa o farby kariet veľmi nestaráte a ukladáte ich na seba, aby ste dosiahli svoj cieľ.

Napríklad sa vám darí vytvárať kôpky kariet rovnakej farby, ale vidíte, že jediný spôsob, ako sa posunúť ďalej, je kombinovať farby alebo vykladať karty zo zásoby. V tomto prípade by ste nemali váhať a kombinovať farby, aby ste odhalili viac skrytých kariet a mali celkovo viac možností.

Videálnom prípade by ste mali mať jednu alebo dve kôpky, ktoré obsahujú karty rôznych farieb, aby ste mohli zvyšné kôpky ľahko premiestňovať. Takisto je oveľa jednoduchšie vytvoriť prázdnu hromádku, keď neváhate kombinovať farby.

Pred presunom kariet na prázdne miesta alebo kombinovaním farieb v postupnosti si musíte premyslieť ostatné ťahy, ktoré máte k dispozícii. Začnite zvažovať všetky dostupné ťahy a ich dôsledky a v krátkom čase sa stanete skutočným majstrom hry Spider Solitaire.

Stratégie zmiešaných alebo jednoduchých oblekov

Hra sa stáva zložitejšou, keď prejdete na Spider Solitaire s viacerými farbami z One-Suit Spider Solitaire. V hre s viacerými farbami je oveľa častejšie, že niektorá karta blokuje inú kartu a máte problémy s odkrývaním kariet lícom nadol.

Svoju stratégiu musíte prispôsobiť počtu farieb. Kombinovanie alebo nekombinovanie rôznych farieb je zásadné rozhodnutie, ktoré musíte urobiť. Zmiešané sekvencie, ktoré otvárajú príležitosti, by ste mali vždy uvítať. Taktiež odkladajte ťahy, ktoré zabránia dokončeniu sekvencie, a počkajte si na správnu kartu.

Voľný stĺpec môže byť skvelým zdrojom a môžete si ho ľahko vytvoriť, ak budete neustále vytvárať sekvencie, ktoré sa zdajú prirodzené. Len nezabúdajte na cieľ hry a zvyknite si meniť usporiadanie kariet, aby ste mali väčší poriadok po tom, čo si môžete vytiahnuť nové karty.

Zmena poradia kariet

Ak má sekvencia viac ako jednu farbu, nemôžete presunúť celú sekvenciu, takže na presun jej časti môžete použiť prázdne hromádky. Okrem toho odporúčame najprv postaviť sekvencie s vyššími kartami, pretože sekvencie s nižšími kartami sa môžu rýchlo skončiť a potom sa môžete zaseknúť.

V ideálnom prípade môžete sekvenciu s vysokými kartami s kráľom presunúť do prázdneho stĺpca a začať ju stavať tam. Takto nebudete blokovať žiadne karty a môžete vytvoriť kompletnú sekvenciu na prenesenie do základu.

Jednou z najprehliadanejších stratégií je jednoducho použiť tlačidlo Zrušiť na opravu ťahov, ktoré ste urobili pred chvíľou. Vaše skóre sa zníži, ak použijete tlačidlo undo, ale mali by ste ho použiť, ak je alternatívou prehrať hru alebo vytvoriť niekoľko problémov.

Celkovo je Spider Solitaire viac než len hra, v ktorej ide o zostavenie postupnosti kariet alebo odhalenie poslednej skrytej karty. Je to hra, pri ktorej musíte dôkladne premýšľať o svojej stratégii a priebežne ju upravovať. Keď pochopíte stav hry a to, ako ho ovplyvňujú rôzne pohyby, môžete častejšie vyhrávať.

9 výherných stratégií Spider Solitaire

Pri snahe poskladať všetkých 8 základov s klesajúcimi sekvenciami rovnakej farby od kráľa po eso budete musieť urobiť veľa ťažkých rozhodnutí. Na víťazstvo potrebujete dobrú stratégiu, preto vám pomôžeme niekoľkými pokročilými tipmi, ktoré vám poskytnú výhodu:

  1. Najmenej skrytých kariet: Ak chcete mať jeden čistý stĺpec, mali by ste sa zamerať na stĺpce tableau s najnižším počtom skrytých kariet. Takto môžete ľahko vytvoriť dočasné úložisko pre všetky nechcené karty.
  2. Poradie nad otáčaním: Ako sme už spomínali, pri poradí ide o to, aby ste mali menej zmien farieb a mohli karty ľahko prenášať k sebe. Ak je v hre príliš veľa neporiadku, nemôžete pomýšľať na výhru. Práve rovnováha medzi oboma (poriadkom a neporiadkom) je potrebná na víťazstvo v náročnej hre, akou je štvorfarebná verzia hry Spider Solitaire.
  3. Neporiadok prevažuje nad poriadkom: Môžete mať jeden alebo dva stĺpce s viacerými zmenami farieb, aby ste zachovali poriadok v zostávajúcich kartách. Problémom je, že je naozaj ťažké vybrať, ktorý stĺpec má zostať neusporiadaný, takže sa to budete musieť naučiť skúsenosťami.
  4. Ťahy majú dôsledky: Dôsledky každého ťahu je potrebné zvážiť a po vykonaní ťahu musíte premýšľať o ďalšej sérii možných ťahov. Urobiť ťah len preto, že to vyzerá dobre, nie je správny spôsob, ako hrať túto kartovú hru.
  5. Reťazenie prerušení hodností: Môže to znieť ako komplikovaná stratégia, ale ide jednoducho o vykonávanie ťahov, ktorými sa karty ukladajú v zostupnom poradí tak, aby nasledovali v správnom poradí. Použitie tejto stratégie zvýši vaše šance na víťazstvo s obrovským náskokom.
  6. Zvážte nedostupné scenáre: Ak sa vám podarí presunúť kartu, ktorá blokuje iné karty, a následne získať inú výhodnú kartu, môže vám to pomôcť priblížiť sa k vytvoreniu kompletnej postupnosti. Preto musíte myslieť na scenáre, ktoré ešte nie sú k dispozícii, ak chcete byť o niekoľko krokov vpred a vyhrať hru.
  7. Vyprázdnite hromádky na začiatku hry: Na uloženie kariet, ktoré zastavujú váš postup, môžete použiť iba prázdny stĺpec. Preto by ste sa mali sústrediť na vyprázdnenie menšieho stĺpca tabuliek pre vaše použitie.
  8. Uprednostnite budovanie na vyšších kartách: Ak vytvoríte sekvencie s vysokými kartami, môžete ich udržiavať v chode dlhší čas. Sekvencie s nízkymi kartami však môžete rýchlo ukončiť a s takýmito sekvenciami budete ťažko napredovať.
  9. Využívajte tlačidlo Zrušiť: Funkcia zrušenia môže byť vaším najcennejším zdrojom, ak sa ju nebojíte použiť v prípade potreby. Nebojte sa o skóre; použite tlačidlo zrušenia, aby ste zrušili všetky chyby.

Niet pochýb o tom, že Spider Solitaire je dvojsečná zbraň, kde vám jedno víťazstvo môže priniesť obrovskú radosť a séria prehier vás môže sprevádzať dlhý čas. Preto musíte zostať trpezliví a používať tu uvedené stratégie, aby ste svoju hru čo najviac zlepšili.

SPÄŤ NA OBSAH

Stratégia pavúčieho pasiánu - často kladené otázky

Nasledujú najčastejšie kladené otázky týkajúce sa stratégie Spider Solitaire:

Aká by mala byť moja stratégia pri výbere stĺpca na odhalenie skrytej karty v hre Spider Solitaire?

Najzreteľnejšou voľbou by mal byť stĺpec s najmenším počtom skrytých kariet pri pokuse odhaliť skrytú kartu. To vám pomôže tento stĺpec vyčistiť a využiť ho vo svoj prospech.

Ako použiť poradie v stratégii Spider Solitaire?

Väčší poriadok do hry môžete vniesť tak, že sa uistíte, že v zostavených sekvenciách sa farba mení len veľmi málo alebo vôbec. To uľahčí presúvanie kariet a ľahkú správu toľkých stĺpcov.

Ako môžem používať poruchu pri hraní Spider Solitaire online?

Možno budete chcieť mať všetky stĺpce tabuľky usporiadané, ale vo väčšine hier to nie je možné. Preto si musíte vybrať jeden alebo viac stĺpcov, ktoré majú mať viacnásobnú zmenu farby, aby bolo možné zachovať poradie v ostatných stĺpcoch. Ak dobre vyvážite poriadok a neporiadok, vaše šance na výhru sa výrazne zvýšia.

Čo je to reťazenie prerušenia hodností v hre Spider Solitaire a ako pomáha pri výhre?

Pri tejto stratégii sa budete snažiť čo najlepšie odstrániť prestávky v poradí tak, aby karty nasledovali v zostupnom poradí a poradie v hre sa zvyšovalo. To samozrejme uľahčí vytváranie dlhých sekvencií a víťazstvo v hre.

Ako sa mám vysporiadať so stĺpcami s menším počtom kariet v hre Spider Solitaire?

Mali by ste skúsiť presunúť karty zo stĺpcov s menším počtom kariet a vytvoriť tak prázdne stĺpce. Zároveň však musíte urobiť všetko pre to, aby ste zachovali poriadok a vyhli sa ťahom, ktoré spôsobia viac škody ako úžitku.

Ako môžem v hre Spider Solitaire použiť funkciu zrušenia?

Stačí nájsť tlačidlo Zrušiť a kliknutím naň zvrátiť práve vykonaný krok. Môžete vrátiť späť toľko ťahov, koľko chcete, čo vám ako začiatočníkovi môže pomôcť vyskúšať si rôzne ťahy.