MÁJ 2024

Zahrajte si Klondike Solitaire Turn 1 a užite si jemnú relaxačnú prestávku

Klondike Solitaire Turn 1 je jedinečná zábavná hra.

Ako hrať Klondike Solitaire Turn 1

Napísal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizované: 22 Jún 2023 | Overil(a): Robert Moore

DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK DÔVERYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetina skúsenosť z hry Solitaire, pestovaná na tri desaťročia, ju umiestnila ako inovatívnu a vysoko rešpektovanú odborníčku, ktorej dôverujú nadšenci i nováčikovia. O Elizabeth Miller

Hra Klondike Solitaire má niekoľko variantov, takže sa nikdy nebudete nudiť alebo vám nedôjdu možnosti. Jednou z najznámejších variácií je Klondike Solitaire Turn 1 alebo Klondike Solitaire Draw 1. Je to variácia, pri ktorej sa po kliknutí na kartu ťahá jedna karta zo zásoby.

Vtejto sa ocitnete pri ťahaní jednej karty po druhej a budete sa snažiť zistiť, ako môže zapadnúť do krásnej skladačky tejto hry. V tomto článku preskúmame hru Klondike Solitaire vo variante Turn 1.

Pravidlá hry Klondike Solitaire Turn 1

Ako hrať a cieľ hry Klondike Solitaire Turn 1

Ako hrať a cieľ hry Klondike Solitaire Turn 1

Skôr ako prejdeme k pokročilejším veciam, pochopíme základné pravidlá, ktoré by ste mali poznať.

  1. Táto hra má jeden balíček, ktorý bude usporiadaný do tabuľky so siedmimi hromádkami. Nachádza sa tu aj zásoba, odpadová hromádka a základ.
  2. Kartu, ktorú si vytiahnete zo zásoby, môžete položiť na vrchnú kartu stĺpca tableau, ak je to ďalšia najnižšia karta a patrí k opačnej farbe.
  3. Karty možno umiestniť na základ, ak sa riadia vzostupným poradím počnúc esom a končiac kráľom a patria do rovnakej farby.
  4. Vaším cieľom je presunúť všetky karty na štyri základy a vyhráte.

Nastavenie hry Klondike Solitaire Turn One Games

Klondike Solitaire Nastavenie ťahu 1

Klondike Solitaire Nastavenie ťahu 1

Tu je návod, ako si môžete nastaviť túto hru.

  1. Z ľavej strany začnete pripravovať tabuľu so 7 hromádkami; každá hromádka bude mať počet kariet rovnajúci sa jej číslu. Takže na prvej hromádke bude jedna karta, na druhej 2 a tak ďalej.
  2. Vrchná karta z každej hromádky bude otočená lícom nahor a ostatné karty budú otočené lícom nadol.
  3. Zvyšných 24 kariet sa ponechá v zásobe.

Navigácia v pasáži Karta v jednej a tej istej farbe

Ide o jednoduchú hru, v ktorej si postupne ťaháte karty z hromádky zásob. Uvidíte teda kartu a pokúsite sa určiť, či ju môžete presunúť na stolík alebo do základu. Ak sa nedá presunúť, prejdete na ďalšiu kartu.

Kartu s esom otočenú z hromádky zásob možno presunúť priamo do základov. Stačí, ak si zapamätáte svoj cieľ presunúť všetky karty do základov, a pri dostatočnom množstve cviku sa vám to nakoniec podarí.

Iba vrchná karta - Ovládanie hier Solitaire

Klondike Solitaire Turn 1 Progression - Ako zvládnuť hru

Klondike Solitaire Turn 1 Progression - Ako zvládnuť hru

Pri hre Solitaire si musíte zapamätať najjednoduchšiu stratégiu, ktorá funguje ako kúzlo. Táto stratégia spočíva v tom, že sa sústredíte na vrchné karty a presuniete ich skôr, ako urobíte čokoľvek iné.

Ak sa budete ponáhľať s využitím zásoby alebo presunom kariet do základu, môžete stratiť šancu na výhru v hre. Sústreďte sa preto na karty v zásobníku a snažte sa ich správne využiť.

Na prázdnu kôpku možno umiestniť iba kráľa, preto by ste mali kráľa presunúť na prázdnu kôpku, keď máte možnosť. Takto môžete začať budovať postupnosť so striedaním farieb na hromádke tableau.

Ďalšou užitočnou stratégiou je pozrieť sa na vrchné karty a pokúsiť sa myslieť na karty, ktoré potrebujete na postup. Ak si zapamätáte karty, ktoré potrebujete, nebudú vám chýbať, keď sa budú ťahať zo zásoby.

Hrajte solitér a prechádzajte výzvami

Klondike Solitaire ťah 1 Králi a esá

Klondike Solitaire ťah 1 Králi a esá

Solitaire nie je jednoduchá hra, najmä ak ste nováčik. Môže sa zdať, že je jednoduché usporiadať karty od esa po kráľa na štyri základné hromádky, ale aby ste uspeli, musíte použiť správnu stratégiu a myslenie.

My vás môžeme naučiť iba stratégiu a správne myslenie si budete musieť vyvinúť sami. Správne zmýšľanie pri hre Solitaire spočíva v tom, že každú hru treba brať ako učenie bez toho, aby ste sa obávali prehry alebo výhry. Pamätajte si, že ak budete pokračovať v hraní, môžete zvládnuť akúkoľvek hru.

Kľúčové body o Klondike One Turn Solitaire

Nižšie uvádzame niekoľko kľúčových bodov, ktoré by ste si mali zapamätať o tejto hre.

  • V hre Klondike One Turn Solitaire ide najmä o správu kariet na stĺpcoch tabuľky. Ak dokážete dobre spravovať karty na stĺpcoch tableau a zaobchádzať s prípadnými novými kartami zo zásoby, začnete rýchlo vyhrávať.
  • Musíte sledovať poslednú kartu každého tableau a používať stratégie, ktoré sme spomenuli vyššie, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.
  • Táto hra je o stratégii, ale aj o šťastí. Niekedy môžete ľahko nájsť karty, ktoré potrebujete, pretože šťastie je na vašej strane.

Dobývanie štyroch základov v Klondike

Ako zdolať a vyhrať hru Klondike Solitaire Turn 1

Ako zdolať a vyhrať hru Klondike Solitaire Turn 1

Dôvodom, prečo sa táto hra nazýva trpezlivosť, môže byť to, že pri jej hraní musíte byť trpezliví. Niekedy sa zaseknete a budete mať pocit, že neexistuje spôsob, ako sa pohnúť vpred. Vtedy musíte zachovať trpezlivosť a pomaly prechádzať karty v zásobe, aby ste zistili, čo ste mohli prehliadnuť.

Nič sa nevyrovná pocitu, keď položíte posledného kráľa na základnú kôpku a vyhráte hru. Môže to trvať niekoľko hodín, ale stojí to za to.

Žiadne ďalšie pohyby - stĺpce Tableau

Môžete sa dostať do pozície, v ktorej už nie sú žiadne ťahy, a vtedy môžete pristúpiť k reštartovaniu hry. Ak nechcete hru reštartovať, môžete zrušiť niekoľko ťahov a skúsiť niečo iné. Môžete vrátiť späť toľko ťahov, koľko chcete, aby ste zistili, kde bola chyba.

Zapamätajte si tieto tipy a stratégie, keď sa vydáte na cestu za titulom šampióna hry Klondike Solitaire. Predovšetkým si však tento proces užívajte.

Krajina Turn One Klondike Solitaire

My na Solitairea.com vás pozývame, aby ste sa k nám pripojili a užili si Turn One Klondike Solitaire naplno. Naši sprievodcovia, recenzie a články vám pomôžu zvládnuť tento a akýkoľvek iný variant Solitaire, ktorý vás zaujíma. Získajte svoje denné výzvy ešte dnes a hrajte s nami všetky svoje obľúbené hry Solitaire.

Nezáleží na tom, či ste v hre Solitaire nováčikom, alebo ju hráte už niekoľko rokov; pomôžeme vám stať sa najlepším hráčom Solitaire. Tak poďme zamiešať balíček a zahrať si solitér!

SPÄŤ NA OBSAH

Klondike Turn 1 Solitaire Často kladené otázky

Tu sú niektoré z najčastejšie kladených otázok o Klondike Turn 1 Solitaire hry:

Aký je hlavný rozdiel medzi Klondike Solitaire Turn 1 a inými typmi pasiánsu?

Hlavným rozdielom je, že v tejto verzii hry Solitaire môžete naraz ťahať len jednu kartu z karty. Existujú aj iné verzie, v ktorých si môžete ťahať viac kariet alebo ktoré majú viac balíčkov.

Na čo sa používa tabuľka v hre Klondike Solitaire Turn 1?

Väčšinu hry budete hrať na stole a snažiť sa odhaliť čo najviac kariet. Keď budete pripravení, začnete presúvať karty z tableau a zásoby do základu a vyhráte hru.

Prečo by som sa mal v hre Klondike Solitaire Turn 1 sústrediť na hru s kartami v tabuľke namiesto akcií?

Tabuľka vám dáva možnosť presunúť karty a odhaliť karty pod vrchnou kartou. Okrem toho môžete byť pripravení, keď sa zo zásoby vytiahne správna karta, ak dobre zvládnete tableau.

Čo mám robiť, keď sa mi v hre Klondike Solitaire 1 nezobrazujú žiadne možné ťahy?

Môžete použiť tlačidlo Zrušiť alebo prejsť na novú hru. Najlepšie je poučiť sa zo svojich chýb a vyhnúť sa ich opakovaniu, aby ste sa nezasekli.

Prečo sa v hre Klondike Solitaire Turn 1 odporúča presunúť kráľa na prázdne pole?

Na prázdny stĺpec tableau možno umiestniť iba kráľa, preto by ste mali kráľa presunúť naň, aby sa otvorili všetky karty pod ním.

Čo robí z hry Klondike Solitaire Turn 1 viac než len hru?

Je to viac ako hra, pretože jej hraním si zlepšíte svoje mentálne schopnosti a zvýšite svoju trpezlivosť. Môžete ju považovať za cvičenie pre váš mozog, ktoré vám pomôže prekonať aj mnohé prekážky v osobnom živote. Užívajte si hru a snažte sa naučiť čo najviac.